fbpx

Apie mus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 LIETUVOS PRAMONĖS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ FEDERACIJA

 

Kas mes esame?

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF, Federacija) yra savarankiškas, savanoriškas profesinių sąjungų susivienijimas, atstovaujantis Lietuvos chemijos, energetikos, baldų gamybos, statybos ir kitų pramonės šakų bei joms giminingų įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojų profesinėms darbo, ekonominėms, socialinėms teisėms ir interesams ir juos ginantis.

Federacija veikia laikydamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Profesinių sąjungų ir kitų Lietuvos Respublikos įstatymų, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijų, ir savo veiklą grindžia nustatyta tvarka įregistruotais įstatais.

LPPSF buvo įsteigta 2012 m. gegužės 17 dieną, reorganizacijos būdu sujungus Lietuvos chemijos pramonės darbuotojų profesinių sąjungų ir Lietuvos energetikos darbuotojų profesinių sąjungų federacijas.

Šiuo metu LPPSF jungia 39 profesines sąjungas ir vienija daugiau nei 3400 narių, veiklai vystyti įsteigti moterų ir jaunimo junginiai.

 

Mūsų veikla

Federacijos sudėtyje esančioms profesinėms sąjungoms teikiame konsultavimo, tarpininkavimo, teisines paslaugas: konsultuojame naujojo Darbo kodekso, įsigaliojusio nuo 2017 m. liepos 1 d., kitais darbo teisės klausimais; tarpininkaujame kolektyvinėse derybose su darbdaviais, darbo ginčuose; atstovaujame pramonės įmonių darbuotojams LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, LR Darbuotojų saugos ir sveikatos komisijoje, taip pat leidžiant įstatymus, Vyriausybės nutarimus, kitus teisės aktus.  

Taip pat organizuojame mokymus, seminarus, renginius profesinių sąjungų nariams bei dalyvaujame nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.   

 

Su kuo bendradarbiaujame?

Federacija yra didžiausio profesinių sąjungų centro šalyje - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) - narė ir priklauso tarptautinėms organizacijoms EPSU (European Federation of Public Service Unions), PSI (Public Service International) bei IndustriAll European trade union

Bendradarbiaujame su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, Lietuvos statybininkų asociacijaLietuvos chemijos pramonės įmonių asociacija, Lietuvos elektros energetikos asociacija, Nacionaline Lietuvos energetikos asociacija bei kitomis darbdavių asociacijomis, LR Valstybine darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis.

Taip pat palaikome draugiškus ryšius su Latvijos, Estijos, Danijos, Lenkijos, Baltarusijos ir kitų Europos šalių profesinėmis sąjungomis.

 

Mūsų adresas:

J. Basanavičiaus g. 29A - 42

LT-03109 Vilnius

 

Susisiekime:

El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel.: +370 5 2305904, +370 601 93306

Darbuotojų kontaktai