fbpx

Ką reikia žinoti darbuotojams dėl išskaitų iš darbo užmokesčio

Paskelbta: 2020-07-30

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gauna informacijos, kad nesąžiningi darbdaviai neteisėtai renka iš įdarbinamų trečiųjų šalių piliečių lėšas siekiant ateityje padengti galimai darbdaviui padarytus nuostolius, naudodamiesi tuo, kad jie nežino Lietuvos įstatymų, nemoka valstybinės kalbos ir nedrįsta kreiptis į institucijas. VDI teikia paaiškinimą dėl tokio lėšų rinkimo.

Skaityti plačiau...

TDO tyrimas atskleidė galimus profesinių sąjungų ateities scenarijus

Paskelbta: 2020-07-29

Darbo pasaulis kinta labai sparčiai: darbo vietų mažėjimas apdirbamojoje pramonėje, nestandartinis ir lankstus darbas bei šešėlinės ekonomikos augimas, kartu keičiant darbo teisės nuostatas ir ribojant profesinių sąjungų veiklą - visa tai gali būti priežastys, dėl kurių visame pasaulyje pastebimas narystės profesinėse sąjungose mažėjimas.

Skaityti plačiau...

Apie teisę nepasirašyti nenaudingų, neaiškių ar nesuprantamų dokumentų

Paskelbta: 2020-07-27

Neabejoju, kad esate girdėję apie žmogaus teises į gyvybę, teisingą bylos nagrinėjimą, privatų ir šeimos gyvenimą, nuosavybės apsaugą, mokslą, laisvus rinkimus ir daugybę kitų teisių. Tačiau, gali būti, kad esate mažiau girdėję apie savo teisę nepasirašyti Jums nenaudingų, neaiškių ar nesuprantamų dokumentų. Žinoma, ši Jūsų teisė nėra tokios pat svarbos, kaip teisė į gyvybę ar daugelis kitų žmogaus teisių, bet kartu ji yra ar gali būti neatsiejamai susijusi su daugeliu iš jų – pavyzdžiui, su teise į nuosavybės apsaugą, teise į privatų gyvenimą ir kt.

Skaityti plačiau...

Du Darbo kodekso pakeitimai, svarbūs nėščioms darbuotojoms

Paskelbta: 2020-07-28

Naujieji Darbo kodekso pakeitimai kelia daug klausimų, ar nėščios darbuotojos vis dar turės apsaugą nuo atleidimo iš darbo darbdavio iniciatyva pagal Darbo kodekso 57 str. Vienareikšmiškai – taip. Tokia garantija išlieka.

Šis darbo kodekso pakeitimas išsprendžia iki šiol egzistavusią reglamentavimo spragą, kaip nutraukti darbo sutartį, jei darbdavys bankrutuoja ar likviduojamas, o darbuotoja nėščia, ir šalys negali susitarti dėl darbo sutarties nutraukimo šalių susitarimu.

Skaityti plačiau...

Bendrovės "Litgrid" darbuotojai jau gali naudotis sveikatos draudimu

Paskelbta: 2020-07-24

Liepos 15 dieną įsigaliojo Litgrid AB darbuotojų sveikatos draudimas. Šias paslaugas iki kitų metų liepos vidurio teiks AB “Lietuvos draudimas”. Sveikatos draudimu numatoma apmokėti dažniausiai pasitaikančias sveikatos išlaidas, t. y. ambulatorinį bei stacionarinį gydymą, vaistus ir medicinos pagalbos priemones, profilaktinius sveikatos patikrinimus, skiepus, odontologijos, kitas medicinines paslaugas.

Skaityti plačiau...