fbpx

ETUC: ligos pašalpų sumažinimas didina pavojų visuomenės sveikatai

Paskelbta: 2020-03-12

 

Europos profesinių sąjunga konfederacija (ETUC) dėl ekstremalios situacijos, susijusios su viruso COVID-19 plitimu, ragina suteikti nedarbingumo atostogas visiems susirgusiems darbuotojams išmokant jiems orias ligos bei nedarbo išmokas. 

Tuo metu Europos Komisijos (EK) duomenys rodo, kad 2008 m., ekonominės  krizės metu, daugumoje valstybių narių sumažinus ligos išmokas, jos taip ir liko šiame lygyje. Labiausiai ligos išmokų dydžius paveikė griežtos taupymo priemonės tokiose šalyse, kaip Graikija, Ispanija, Kipras ir Airija. 

Anot ETUC, sumažintos ligos pašalpos visoje Europoje gali reikšti, kad daugiau žmonių į darbą eina sirgdami, nes negali sau leisti prarasti pajamų ar darbo. O tai kelia pavojų visuomenės sveikatai, ypač atsižvelgiant į pastarąjį koronaviruso protrūkį.

ETUC vykdomasis komitetas, reaguodamas į ekstremalią situaciją dėl COVID-19 viruso, kovo 10 dieną patvirtino rezuliuciją, raginančią EK ir nacionalines vyriausybes užtikrinti, kad: 

„Nereikėjo ir šios pasaulinės pandemijos, kad taptų aišku, jog ligos išmokų sumažinimas yra boga idėja, tačiau ypač dabar ES valstybės narės turi užtikrinti, kad visi darbuotojai turėtų teisę į apmokamas nedarbingumo atostogas ir nemokamą sveikatos priežiūrą. Taip pat nepamirškime, kad sveikatos priežiūros darbuotojai dabar dar labiau nei bet kada nusipelno mūsų pagarbos ir solidarumo”, - pažymi ETUC generalinis sekretorius Luca Visentini. 

“ES turi sušvelninti savo fiskalines taisykles valstybėms narėms ir užtikrinti, kad lėšos viruso pasekmėms mažinti būtų skiriamos iš skubios pagalbos fondo, o ne atimant iš jautriausių Europos bendruomenių”, - priduria ETUC lyderis.

 

Parengta pagal etuc.org informaciją