fbpx

Apie mus

 

KAS MES ESAME

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) yra savarankiška, savanoriška profesinių sąjungų organizacija, vienijanti  pramonės ir kitų ūkio šakų įmonių, įstaigų, profesines sąjungas ir susivienijimus, bei darbuotojams atstovaujantis juridinis asmuo.

Federacijos nariais gali būti pramonės ir kitų ūkio šakų įmonių, įstaigų  profesinės sąjungos ir susivienijimai, pareiškę norą tapti Federacijos nariais. 

Federacija veikia laikydamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Profesinių sąjungų ir kitų Lietuvos Respublikos įstatymų, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijų, ir savo veiklą grindžia nustatyta tvarka įregistruotais įstatais bei Etikos kodeksu.

LPPSF buvo įsteigta 2012 m. gegužės 17 dieną, reorganizacijos būdu sujungus Lietuvos chemijos pramonės darbuotojų profesinių sąjungų ir Lietuvos energetikos darbuotojų profesinių sąjungų federacijas.

Šiuo metu LPPSF jungia 38 profesines sąjungas ir vienija 2785 narius, veikia moterų ir jaunimo junginiai.

Mūsų misija

Profesionaliai atstovauti darbuotojams ginant jų teisėtus interesus, prisidedant prie geresnių ir saugesnių darbo sąlygų bei tvaresnės aplinkos kūrimo.

Mūsų vertybės

Esame patikimi, atviri, vieningi.

Mūsų šūkis

Veikiant kartu iššūkiai tampa galimybėmis 

Mūsų veikla

Federacijos sudėtyje esančioms profesinėms sąjungoms teikiame konsultavimo, tarpininkavimo, teisines paslaugas: konsultuojame Darbo kodekso, kitais darbo teisės klausimais; tarpininkaujame kolektyvinėse derybose su darbdaviais, darbo ginčuose; atstovaujame pramonės įmonių darbuotojams LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, rengiant įstatymus, jų pataisas, Vyriausybės nutarimus, kitus teisės aktus.  

Taip pat organizuojame mokymus, seminarus, renginius profesinių sąjungų nariams bei dalyvaujame nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.   

Bendradarbiaujame

Federacija yra didžiausio profesinių sąjungų centro šalyje - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) - narė ir priklauso tarptautinėms organizacijoms EPSU (Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija), PSI (Tarptautinė viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija) bei IndustriAll European trade union (Europos pramonės profesinė sąjunga). 

Bendradarbiaujame su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, Lietuvos statybininkų asociacijaLietuvos chemijos pramonės įmonių asociacija, Lietuvos elektros energetikos asociacija, Nacionaline Lietuvos energetikos asociacija bei kitomis darbdavių asociacijomis, LR Valstybine darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis.

Taip pat palaikome draugiškus ryšius su Latvijos, Estijos, Danijos, Lenkijos, Norvegijos ir kitomis vakarietiškomis, progresyviomis profesinėmis sąjungomis.

 

Mūsų adresas:

J. Basanavičiaus g. 29A - 42

LT-03109 Vilnius

 

Susisiekime:

El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel.: +370 5 2305904, +370 699 05200

Darbuotojų kontaktai