fbpx

Atlygio sistema padeda užtikrinti teisingesnį ir skaidresnį darbo užmokestį

Paskelbta: 2022-09-27

Vienas svarbiausių organizacijos dokumentų turėtų būti atlygio sistema. Ne visoms organizacijoms šis dokumentas yra privalomas, tačiau visoms organizacijoms jį turėti ypač rekomenduojama. Ir taip yra dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, atlygio sistemos aprašymas užtikrina, kad būtų laikomasi visų teisės aktų reikalavimų ir juose įtvirtintų principų – nediskriminavimo, teisingo atlygio ir pan.

Be to, nustačius aiškią atlygio sistemą galima kur kas paprasčiau planuotis organizacijos sąnaudas darbo užmokesčiui, lengviau rasti darbuotojų, sumažinti darbo ginčų, nes darbuotojai konkrečiai žino kriterijus, kuriais vadovaujantis mokamas darbo užmokestis, apmokami viršvalandžiai, komandiruotės, darbas esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų.

Skaityti plačiau...

Vilniuje Europos darbo rinkos ekspertams pristatyti Lietuvos profesinių sąjungų iššūkiai bei galimybės

Paskelbta: 2022-09-22

Rugsėjo 21-23 dienomis, Vilniuje, vyksta 14-oji metinė Europos TURI tinklo konferencija. Joje dalyvauja Europoje ir kituose regionuose veikiančių ekonominių ir socialinių tyrimų institutų, profesinių sąjungų atstovai. Konferencijoje kalbama apie Lietuvos socialinio dialogo situaciją, kolektyvines derybas ir sutartis, darbuotojų garantijas reglamentuojančius nacionalinius bei europinius teisės aktus. Taip pat diskutuojama apie darbo santykių ir darbo rinkos pokyčius, nulemtus tvarios plėtros bei perėjimo prie žaliosios ir skaitmeninės ekonomikos.

Įžanginiame konferencijos renginyje, rugsėjo 21 d., dalyvius sveikino LR socialinių reikalų ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas, Europos profesinių sąjungų konfederacijos konfederacinė sekretorė Liina Carr. Pranešimus skaitė  Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto Darbo rinkos tyrimų skyriaus vyriausiasis mokslų daktaras,  ekonomistas Boguslavas Gruževskis bei Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos atstovė Jūratė Jasiūnienė.

Skaityti plačiau...

Ką turi žinoti darbuotojas, kai jam vėluojama išmokėti darbo užmokestį

Paskelbta: 2022-09-15

„Darbo užmokestis yra būtinas veiksnys užtikrinant tinkamas darbo ir gyvenimo sąlygas. Tačiau dažniausia ginčų kilimo priežastis – nesumokėtas darbo užmokestis. Kiekvienais metais daugiausia reikalavimų darbo ginčų komisijose keliama būtent dėl darbo užmokesčio. Laiku nesumokėjus atlyginimo už darbą, darbdavys privalės mokėti netesybas. Tuo atveju, jeigu darbdavys nesumokėjo darbo užmokesčio, raginame darbuotojus per 3 mėnesius kreiptis į darbo ginčų komisiją“, – konsultuoja Valstybinės darbo inspekcijos kancleris Šarūnas Orlavičius.

Skaityti plačiau...

Pramonės profesinės sąjungos išreiškė poziciją dėl elektros energijos kainų ir energetikos krizės suvaldymo

Paskelbta: 2022-09-16

Rugsėjo 16 d., Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija pateikė savo poziciją Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijai (EPSU) dėl elektros energijos kainų ir galimų sprendimų energetikos krizės pasekmių sušvelninimui. Ši pozicija yra apibendrinta Federacijos narių, ekspertų ir tarptautinių organizacijų nuomonė, atspindinti ne tik darbuotojų, bet visuomenės interesus. Ja siekiama laiku reaguoti į scenarijus, pasiūlytus po  neeilinio Europos transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos susitikimo rugsėjo 9 dieną, bei Europos Komisijos rekomendacijas.

Skaityti plačiau...

Rugsėjo 30 d., Vilniuje, vyks tarptautinė konferencija "Galimybės, kurias atveria socialinis dialogas"

Paskelbta: 2022-09-13

Šių dienų pasaulyje labiausiai reikia taikos, stabilumo ir tvirtos, į žmonių poreikius orientuotos, ekonomikos. To neįmanoma pasiekti be kompromisų ir savitarpio supratimo. Darbo santykiai – ne išimtis.

Tačiau kodėl vienos įmonės atvirai didžiuojasi galėdamos ir norėdamos susitarti su darbuotojais, tokiu būdu pritraukdamos puikių specialistų, o kitos visomis priemonėmis siekia vengti dialogo, kartais net rizikuodamos įmonės prestižu? Ar tvirtas socialinis dialogas – tik gražus mitas, ar realybė? Kaip paskatinti darbdavių motyvaciją kurti pasitikėjimu grįstus darbo santykius? Kokiu keliu eiti ir kokių konkrečių žingsnių imtis kuriant Lietuvos socialinio dialogo viziją?

Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime jau rugsėjo 30 dieną, tarptautinėje konferencijoje “GALIMYBĖS, KURIAS ATVERIA SOCIALINIS DIALOGAS IR KOLEKTYVINĖS SUTARTYS”*, vyksiančioje “Neringos” konferencijų centre, Vilniuje, Gedimino pr. 23.

Skaityti plačiau...